Deník pro filmové fandy

Tento web bych nazvala takovým svým filmovým deníčkem. V této databázi najdete filmy, seriály, dokumenty, české i zahraniční. Každý film má svůj profil, kde můžete shlédnout trailer, fotky z natáčení, přečíst si herecké obsazení, získaná ocenění i zajímavá fakta, například náklady na natáčení a celosvětové tržby. Každý film jde ohodnotit 1 až 5 hvězdami, vidíte své hodnocení, takže snadno zjistíte, zdali jste daný film už třeba před lety neviděli, ale i hodnocení ostatních. Také jde každý film okomentovat nebo o něm v diskuzi diskutovat s ostatními uživateli.
Publikum v kině
Nedávno přidali funkci, díky které si můžete utvářet i seznam filmů a pořadů, které teprve vidět chcete. Často dostanu nějaký typ na dobrý film, ale než se k němu dostanu, tak zapomenu název, jednoduše si ho tedy uložím na ČSFD a mám přehled o tom, co chci vidět a co jsem již viděla.
Vedle profilů uživatelů a profilů filmů tam naleznete i profily herců, režisérů i scénáristu, včetně výčtu jejich tvorby. Pokud máte oblíbeného herce, jednoduše se mrknete na jeho profil a hned vidíte všechny filmy, seriály a pořady, kde hrál, i kdyby jen křoví.
Velmi se mi líbí propojení programu kin, můžete se podívat na konkrétní kino i kompletní přehled premiér, stačí kliknout na daný film a budete odkázáni na profil filmu a hned vidíte o čem je a jaké mu dali ostatní uživatelé hodnocení, případně co o něm napsali, takže během minuty zjistíte, jestli má cenu na tento film chodit či ne.
Popcorn v kelímku
Zajímavé jsou také žebříčky, pokud zrovna nevíte, na co se podívat, stáčí se podívat na historicky nejúspěšnější filmy, ať už z hlediska počtu zhlédnutí nebo výše hodnocení. Žebříčky můžete filtrovat podle roku natočení, podle druhu nebo hledat konkrétního herce, kterého byste rádi v daném filmu viděli.
Pokud se rádi družíte, můžete si svůj profil doplnit o oblíbené filmy, herce, seriály i režiséry a nechat si zjistit, s jakými uživateli jste kompatibilní, případně si vyměnit i nějakou tu zprávu.

Posted in Www