Krása

Já a krása

Všichni víme, že krása je jenom pomíjivá. Ani nevím, kdo tohle spojení vůbec vymyslel, ale když to tak vezmu a budu logicky uvažovat, tak je to pravda. Protože je logické, že žádný člověk nevypadá úplně stejně, tak aby tak vypadal tak, jak si přeje. A protože člověk se s věkem mění. A opravdu to není jenom málo. Protože je logické, že každý člověk vypadá jinak ve dvaceti anebo v sedmdesáti letech. Myslím si, že opravdu je mnoho lidí, kteří vůbec ani neví, co je to krása. Krása samozřejmě je taky ta vnitřní, ale taky ta krása vnější. A záleží pouze na každém z nás, čemu dává větší přednost, nebo co dává jako krásu v potaz.

O krásu pečuji.

A je opravdu mnoho lidí, kteří vůbec ani o svou krásu nepečují, protože jim je to jedno. A znám několik lidí, kteří svou pozornost raději zaměřuji na něco úplně jiného než třeba jenom na krásu. A já sama jsem byla velice překvapená, když mi třeba moje máma řekla že už o sebe začala pečovat třeba když jí bylo dvacet pět let. A když jsem se jí zeptala, jak přesně o sebe začala pečovat, tak mi řekla, že začala velice brzy používat krémy na vrásky a tak podobně. To mě je třicet dva let a já s tím teprve začínám. Samozřejmě, že chci být stále krásná a vypadat mladě, ale ne vždycky se to podaří.

Krása je různá.

Takže si myslím, že krása někdy spočívá i v tom, že člověk musí někdy čas od času navštívit třeba plastického chirurga, když chce, vypadat stále mladě a krásně. A protože vrásky jenom tak nezmizí a žádný krém není tak zázračný, že by nám přesně vymazal vrásky z obličeje. Ovšem ale nezapomeňte, že některé vrásky jsou takové vrásky štěstí a od smíchu, takže člověk by také měl hlavně dbát na to, aby neztratil sám sebe. Člověk nemusí za žádnou cenu ztratit svou lidskost a svou podstatu. Někdy to člověk bohužel přežene s plastickou a potom člověk vypadá jako plastová figurka, což není potom vůbec hezké.  

Krása

Znáte triky, díky kterým během chvilky omládnete?

Věk je jen číslo, které nikdo nemusí uhodnout, pokud se budete alespoň trošku snažit. Na mladistvém vzhledu je potřeba pracovat dlouhodobě, a to za pomoci správné životosprávy, péče, a kosmetiky. Jak ale omládnout rychle, pokud vám život dává zabrat, a kreslí vrásky s každou další starostí?

hodiny v hlavě

Co může za to, že vypadáte starší?

Kromě již zmíněné životosprávy, je to i celkové vzezření, co vás na pohled činí starší. Zanedbaný účes, špatně zvolené oblečení, nebo nevhodné líčení mohou způsobit, že budete vypadat starší, než doopravdy jste. A zatímco na životosprávě musíte pracovat dlouhodobě, tyto věci lze změnit během chvilky. Jak na to?

Účes

Prvním krokem k mladistvějšímu vzhledu, který budete muset dozajista udělat, bude změna účesu. Ačkoliv si třeba dlouho pěstujete dlouhé vlasy, pokud na péči o ně nemáte čas, jsou jedním z důvodů, proč vypadáte staře. Dále to pak může být nevhodně zvolený účes, či zanedbaná péče o vlasy. V takových případech je ideální zvolit něco nenáročného, jemného, ale přesto mladistvého. Skvělou volbou bývají vlasy střižené takzvaně na podkovu, které se krásně a lehce udržují, a vypadají svěže. K užšímu obličeji se pak hodí vlasy zvlněné, či kudrnaté. Nezapomeňte, že ačkoliv je klasický chlapecký účes praktický, sluší jen málokteré ženě, a ze zbytku vážně činí takzvané chlapce, nebo-li mužatky. Vlasy si můžete ráno rychle vyfoukat, a pokud nezapomenete na použití kondicionéru po každém umytí, brzy uvidíte zázraky. Co se pak barvy týče, můžete stárnout s grácií, a nechat si vlasy zešedivět, což vůbec nevypadá špatně. Pokud se však rozhodnete pro barvení, musíte tento proces pravidelně dodržovat, protože odrosty nesluší nikomu.

starší dáma

Oblečení

Stejně tak se nevyplácí zanedbat volbu oblečení. Zkrátka musíte jít s módou. Ačkoliv vám plátěné kalhoty sloužili dobrých dvacet let, je na čase se s nimi rozloučit. Nemusíte procházet obchody s módou pro mladistvé, ani se oblékat jako na rockový koncert. Klidně se oblékněte uměřeně svému věku, ale stylově. Pár vrásek a troška celulitidy ještě nejsou důvody k volbě starých a vytahaných hadrů. Zasloužíte si něco víc. 

Líčení

Některé ženy se s přibývajícím věkem vyvarují líčení s tím, že to přenechají mladým. Jiné se zase marně snaží zakrýt vrásky tlustou vrstvou make-upu, a omladit se nevhodnými modrými, či zelenými očními stíny. Tak takhle teda ne. Líčení si zasloužíte v každém věku, protože vaše krása nepohasla. To jen vy ji odmítáte vidět. Nehoňte se však za mládím příliš urputně. Nějaká ta vráska přeci nevadí. S jemným make-upem, řasenkou, a vkusně zvolenou rtěnkou to budete zase vy, a ačkoliv tomu možná nevěříte, právě vrácené sebevědomí vám může ubrat hezkých pár let.

Krása

Historickým centrem Benátek

Cestu k výstavním pavilonům můžete absolvovat dvěma způsoby. Buď zvolíte romantickou procházku starobylým centrem Benátek, nebo využijete nejoblíbenější místní dopravní prostředek – gondolu. Historické centrum Benátek je plné kulturních a uměleckých památek. Cestou k Náměstí svatého Marka, či plavbou na Canal Grande, se seznámíte s největšími poklady Benátek. Od nejstarších staveb, jako je Bazilika svatého Marka, nebo Dóžecí palác. Přes gotický kostel Santa Maria dei Frari či renesanční stavbu – Bibliothecu Marciana Sansovino.
Bienále v Benátkách – výstavní pavilon
Benátské paláce, které jsou vystavěny tak, aby se u nich dalo zakotvit lodě, vám usnadní jejich prohlídku přímo z gondoly. Pro všechny milovníky umění, je kromě zmiňovaného Bienále, rovněž velké množství galerií a výstavních prostor. Za návštěvu určitě stojí Galleria dell´Accademia, ve které je vystavena největší sbírka benátského umění. Od gotiky, přes mistry renesance, jako byl Tizian, Tintoretto či Tiepolo, až po baroko. Za zmínku stojí fakt, že hudební skladatel a houslový virtuóz Antonio Vivaldi, byl benátský rodák. Možnost navštívit jeho rodný dům si nenechejte ujít.

Pohled na Benátky

Na prohlídku Mezinárodního bienále umění

Benátské bienále probíhá ve dvouletém cyklu. Už v roce 1895 tam proběhla první mezinárodní výstava umění, která okamžitě získala věhlas a stala se jednou z nejprestižnějších kulturních akcí na světě. Na letošním, v pořadí už 58. Mezinárodním bienále umění, se prezentuje řada států. Včetně České republiky. Její pavilon je vyzdoben pracemi jednoho z našich nejlepších výtvarníků. Jeho exponáty vznikaly v rozmezí let 1963 – 2015. Vznikla tak umělcova retrospektivní výstava. Její návštěvnost je, podle očekávání, vysoká. Zahájení Bienále proběhlo v polovině května a výstavní prostory jednotlivých zemí vítají svoje návštěvníky až skoro do konce roku. Předpokládá se, že pavilony navštíví více než šest set tisíc milovníků umění. Tak kdo ještě váhá, kam se vydat za krásnými zážitky, může vyrazit.