Ekonomika

Jak se dostat k penězům?

Cokoliv, co souvisí s nemovitostmi, je už dlouho hodně drahá záležitost. Kdo si chce nějakou koupit, ten aby pomyslně zalovil hodně hluboko ve své peněžence, a ani pouhá rekonstrukce není nic, co by se zaplatilo kdykoliv, kdy to majitele nějaké té budovy napadne. Nemovitosti jsou drahé, stavební práce jsou drahé, využití stavební techniky a stavební materiál jakbysmet. Nad těmi cenami se často protáčejí panenky.

Jenže bydlet je třeba. A tak si někdy nějaký byt nebo rovnou celý dům kupujeme a (případně nebo) rekonstruujeme, aby nám prokazoval žádoucí služby. A to znamená, že ty velké peníze prostě nějak sehnat musíme. Děj se, co děj.

americké dolary

V případě většiny z nás by ale takové počínání znamenalo jediné – velice náročné spoření po dlouhou řadu let. Kolik roků bychom si jenom museli utrhovat od úst a odpírat si vše, co lze postrádat, jenom abychom na to nakonec měli! Bylo by to složité, a kdo ví, kolik z nás by se třeba stejně cíle nedobralo.

A tak je dobře, že existuje i ‚zkratka‘. Způsob, jak na to získat peníze hned. Pochopitelně s tím nedostatkem, že se to pak musí splácet, což je ale logické, protože nám peníze nikdo jen tak nedaruje. Je dobře, že existují i nebankovní hypotéky, které můžeme díky záruce v podobě zástavy nemovitosti dostat a jimiž lze ony s nemovitostmi související záležitosti financovat.

americké dolary

Stačí tedy jenom vědět, jak získat hypotéku https://nebankovnihypoteka.cz/dosahnu-na-hypoteku-a-jak-ji-ziskat/, a peníze na koupi či rekonstrukci nemovitosti jsou rázem k dispozici. Což pomůže leckomu z našich řad.

Pokud tedy hodláte rekonstruovat nebo si máte v úmyslu nějaký ten nemovitý objekt koupit, nepropadejte zoufalství, když na to zrovna nemáte. Protože řešení existuje. A i vy ho můžete využít. A splnit si tak to, oč vám jde, co chcete a potřebujete. A nemovitosti určitě patří mezi to, co my lidé potřebujeme.

Ekonomika

Někdy už prostě peníze nejsou

Jsou období, kdy podnikatelé, OSVČ a firmy zažívají takzvané zlaté časy. V takových dobách se jim daří třeba i všechno, do čeho se jenom pustí, obchody se hýbou a peníze se jim jenom hrnou. A to je potom život!

Jenže nic netrvá věčně. A po dobrých časech mohou přicházet i docela jiné situace, v nichž už dotyčným není třeba vůbec co závidět. Protože odbyt vázne, vstupy zdražují, zákazníci neplatí tak, jak by měli, a to se pak nežádoucně podepisuje na situacích, do nichž se takoví soukromníci dostávají. A někdy to dospěje dokonce až tak daleko, že už se ze zisků nedá ani normálně žít, ani financovat další trvání takových podnikatelských aktivit.

eura a karta

Určitě by k něčemu takovému nemělo docházet. Nikdo přece nepodniká proto, aby se mu to nevyplácelo nebo aby kvůli tomu dokonce ještě skončil v mínusu. A tak je nezbytné proti podnikatelským neúspěchům bojovat.

A jak se proti nim bojuje? Třeba i tak, že nestačí-li někomu finance vlastní, žádá někde o půjčku. Oslovuje nejrůznější finanční ústavy a doufá, že od nich dostane takovou podnikatelskou půjčku, která by pomohla s nápravou, s odstraněním nedostatků, které už bývají nad síly a možnosti těch podnikajících.

eura bankovky

Ovšem ne všude se takoví podnikatelé či firmy setkají s pochopením, ne všude jim podají pomocnou ruku. Často se naopak stane, že oni podnikatelé doloží všechnu dokumentaci, jež se po nich požaduje, a pak se dočkají jen odmítnutí. Že prý nejsou bonitní, neprokázali schopnost a ochotu splácet, a tak se peněz nedočkají.

Ale to se nestává u nebankovní společnosti, jíž je nabízena hypotéka bez příjmu. U takové hypotéky totiž uspějí všichni soukromníci, kteří mají nějaký nemovitý majetek, jímž by mohli ručit za půjčené peníze. A vzhledem k tomu, že takoví žadatelé zpravidla nějaké ty nemovitosti mají, tak není problém u nebankovní hypotéky výhodně uspět. A získat tak potřebné peníze.

Ekonomika

Od kohosi půjčit?

Každý z lidí se může dostat do situace, v níž se mu po finanční stránce ani trochu nevede. Někdo takový se pak potýká s nedostatkem peněz a vymýšlí kdeco, jenom aby vyšel s příjmy, které má, případně s pomocí nahromaděných úspor, které ale nejednou nebývají samozřejmostí. A jak už tomu tak bývá, nejednou se upět nepodaří a dotyčný tak má navzdory všem svým snahám smůlu. Nemůže vést normální plnohodnotný život, protože na něj jednoduše nemá.

Ale je logické, že lidé spokojeně žít chtějí. A to i tehdy, když jim není osudem přáno. A tedy potřebují zdroj, ze kterého by se jim podařilo nějaké peníze získat.

darované mince

Takovým zdrojem bývají obvykle půjčky. Zde se člověk obrátí na někoho, kdo tímto způsobem pomáhá, uzavře s ním smlouvu a čerpá a následně splácí poskytnutou částku. Funguje to tak u spotřebitelů stejně jako u soukromých podnikatelů. Ale funguje to jedině tehdy, když to funguje. Protože poskytnutí půjčky není nikdy naprostá samozřejmost, zájemce o ni musí vždycky nejprve prokázat určité vlastní kvality a přesvědčit vybranou finanční instituci, že bude schopen splácet. A to může být nad síly onoho žadatele, to se nemusí podařit.

exotické peníze

A co si má počít třeba podnikatel, kterému se jeho byznys hroutí a on by tak potřeboval nezbytnou finanční injekci? Pokud je dotyčný vlastníkem nějaké nemovitosti, kterou by bylo možné dát do zástavy, a pokud má aspoň jakés takés příjmy, může být ideální volbou nebankovní hypotéka bez registru. Ta je totiž daleko snáze získatelná než půjčky konkurenční, přesto je ale výhodná a zejména pro lidi v nesnázích jako dělaná.

Díky zástavě nemovitosti je tu mnohem větší naděje na úspěch, a to i v případě těch, jimž by jinde nepůjčili. Tady poskytnou třeba peníze, jejichž investováním se dá nějaké podnikání zachránit a nemusí se tak beznadějně zkrachovat. A to bývá často významná pomoc.

Ekonomika

Příjemné bydlení za výhodné ceny

Kdo chce bydlet ve svém, musí pořádně zaplatit, jinak může do podnájmu. Levné bydlení klasického střihu dnes u nás prakticky neexistuje. A to je škoda.

Příjemné bydlení za výhodné ceny

Koupě bytu i v dobách ještě nedávno minulých byla velkou událostí a znamenala obvykle velké finanční vypětí pro kupujícího, ale nikdy se nejednalo o vypjetí tak vysoké, jako je to nyní. Důvod? Jednoduchý, ceny obytných nemovitostí jsou totiž vysoko. Až příliš vysoko. To je dáno hlavně jejich zoufalým nedostatkem. Prostě a jednoduše se nestaví, a to skoro nikde. A když už se něco postaví, okamžitě se na to vrhnou spekulanti, kteří pak byty prodávají za obrovské peníze. Kdo chce bydlet ve svém, pak nemá příliš mnoho možností. Buďto žít v podnájmu, což se každému nechce, nebo prostě zaplatit či se zadlužit na několik desetiletí.

Klíče od domu

Existuje zde však ještě jedna, třetí cesta. Ani ta není prostá trnů, ale rozhodně je ze všech tří cenově nejvýhodnější. Chcete-li bydlet jakž takž kvalitně, pořiďte si mobilheim praha https://www.lavarohouse.cz/. Jasně, nejedná se o žádný palác, ale alespoň získáte za solidní cenu solidní střechu nad hlavou.

Vybavení je slušné

Největší výhrady vůči mobilním domům mají lidé hlavně kvůli jejich malé obytné ploše. Je pravda, že ta je skutečně docela malá, ale vzhledem k tomu, že jednotlivé místnosti v těchto obydlích jsou zařízeny vrcholně prakticky, většinou najdete vevnitř daleko více prostoru k žití, než byste si při pohledu zvenčí prvně tiply. Za zmínku stojí i samotné vybavení ve formě nábytku, respektive elektrospotřebičů. To je většinou na opravdu vysoké úrovni. Nutno ale dodat, že to platí hlavně o prémiových modelech. Ty horší typy na tom už tak slavně nejsou, ale pořád se to dá.

Obývací poko

Dovolená

V mobilním domku lze ale trávit i docela hezkou dovolenou, jen to chce vybrat vhodnou verzi, která je stále docela luxusní, ale zároveň není příliš drahé na poměry pojízdného bydlení. Za pár korun, ne doslova, tak můžete získat příjemnou letní chatku, která se s několika drobnějšími úpravami dá používat i během zimních měsíců.

Ekonomika

Kde vzít peníze?

Když má vést člověk dostatečně důstojný normální život, potřebuje k tomu logicky odpovídající množství finančních prostředků. Za ty si totiž, jak je již notoricky známo, lze pořídit vše, co je k životu třeba, a to vede k následnému spokojenému žití.

Skutečností je však to, že zatímco peníze potřebuje kdekdo, jen málokdo je také skutečně získává v dostatečném množství. Co chvíli se u nás najde někdo, kdo má z nějakého důvodu hluboko do kapsy, případně má takzvaně jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, a někdo takový logicky plnohodnotným životem žít nemůže. Protože nemá na to, co by potřeboval.

mince z USA

A když někdo potřebuje finanční prostředky, ale nemá je, musí často usilovat alespoň o získání nějaké půjčky. Protože tou se dají vyřešit stávající problémy alespoň do doby, než se situace zlepší.

Jenže půjčky mají logicky tu vlastnost, že se musejí i splácet. A pokud to má být jisté, je třeba si proklepnout ty, jimž se půjčuje. Aby se peníze finančních institucí nestrkaly do někoho, kdo už je nedokáže nebo nebude chtít vrátit. A to je důvod, proč tolik žadatelů u některých půjček neuspěje. Zkrátka nemají dostatečné kvality, nesplňují nároky, jež se na ně kladou, a tak smůla.

peněženka kožená

I když ani nějaké to odmítnutí v bance nemusí představovat tragédii. Protože když nepůjčí banka, půjčí třeba nebankovní společnost. Když nepomůže jiná alternativa, pomůže třeba nejlevnější hypotéka. Půjčka, u níž se dá nebankovní společnosti do zástavy nemovitost a pak už nic nebrání tomu, aby si člověk v nesnázích půjčil třeba až sedmdesát procent její odhadní ceny, s možností splácet třeba i po malých částkách až třicet let a s dalšími výhodami, jako jsou absence poplatků předem, lehce zvládnutelné úroky, možnost vyhnout se prověřování registrů dlužníků a přísným požadavkům stran příjmů žadatele a podobně.

Takže půjčka skoro vždy k sehnání je. A nikdo tak nemusí v těžkých dobách trpět nedostatkem.

Ekonomika

Finanční pomoc pro ty, kteří mají dluhy

Každý z nás nemá ani tušení o tom, co mu teprve budoucnost přinese, a zejména z toho důvodu je více než nutné, abychom se konečně jako společnost naučili tomu, že není v žádném případě vhodné, abychom se někomu za jeho osud posmívali, jelikož by se velmi lehce mohlo stát, že na tom bude velmi brzy mnohem hůř, než ten dotyčný či dotyčný. Místo toho je lepší variantou jakákoliv projevená snaha pomoci právě této skupině spoluobyvatel, který jistě není málo. Přeci jen, když se naučím, že je velmi podstatné si vzájemně pomáhat, nemusíme se do budoucna bát toho, že by se nenašel někdo, kdo by jednoho dne pomohl nám.

počítání peněz

Někdy jsme však malými pány, a právě v rámci takovýchto chvil a situace je tím nejlepším způsobem, jak někomu pomoci, jen drobná rada, nebo nasměrování tím správným směrem. Věřte, že dotyčná či dotyčný jistě rychle pochopí, že to s ní či s ním myslíte jen a jen dobře, a budou se snažit se těmi radami od vás řídit, co to půjde. Někdy to však nejspíše nebude možné, a tak jim nic nevyčítejte, ale raději se společně s nimi snažte o hledání dalšího, a snad i lepšího řešení, které bude jistě velmi pomocné.

ruličky amerických dolarů

Zejména v případě, kdy máte ve svém okolí lidi, kteří mají finanční potíže, a k tomu nějakou tu půjčku, kterou již nestíhají splácet, je výborným řešením hypotéka bez registru, která je poskytována ze strany nebankovní společnosti, což tedy vede k tomu, že této společnosti jde o to, aby vaše životy zjednodušila, a ne o to, aby vám vytvořila ještě nějaké další problémy, které v tuto chvíli jistě nikdo z nás nepotřebuje. Velmi dobrou zprávou spojenou s touto nabídkou je také skutečnost, že peníze, které jistě velmi nutně potřebujete, máte k dispozici téměř ihned, a tak tedy takřka okamžitě můžete hasit to, co hoří ze všeho nejvíc! Neváhejte tak tedy déle nad touto nabídkou, jelikož nikdy nevíte, kdy skončí, a je zbytečné si po určitém čas vyčítat to, že jste neudělali něco, co jste jistě udělat měli.

Ekonomika

Půjčujeme si peníze

Jenže potíž je v tom, že ne vždy jich máme dostatek. Nemyslím tím k obživě, ale třeba ke koupi nemovitosti, automobilu, či vysněné dovolené. Kde je tedy vzít?  

Všeobecně se nedoporučuje sehnání palných zbraní a vstup s nimi do banky. Většinou to nekončí dobře. Ne, že by bylo v dnešním kriminále špatně, to ne. Dnes je to spíše také taková dovolená, ale přece jen, jste omezeni na svobodě. Také do kina si nemůžete zajít dle libosti. Takže přepadení banky je lépe vynechat. Zajít tam můžete, to ano a zkusit si od ní peníze vypůjčit. Pokus plníte všechny jejich složitosti s dokladem o příjmu za posledních sedmdesát let, možní i třemi ručiteli, výpisem odtamtud a odsud, budete mít do roku či dvou možnost získat vyjádření, že nedostanete nic a abyste zaplatili poplatky za žádost, a za to, že jste jim umazali kliku od dveří, když jste vstupovali dovnitř. A máte to.  

Tak ani zde to tedy nevyšlo. Co dělat?  

Nu, vyzkoušejte, co je to nebankovní americká hypotéka. Ne, nebalte si kufry, Netřeba letět do spojených států. Stejně byste neměli na letenky. Takovou hypotéku dostanete zde u nás a netřeba jezdit někam do Paďous.  

Hromádka mincí

Poskytovatel této finanční částky je česká společnost. Nebankovní americká hypotéka je pouze název. Americká proto, že má poněkud jiné podmínky, než bývá jinde zvykem.  

Především v tom, že je za jistých okolností nezajímá ani váš příjem, ani vaše případné drobné zápisy v registru dlužníků. A navíc tuto společnost vůbec nezajímá nač ony peníze potřebujete. Chcete třeba sto tisíc? Nám je jedno nač, zavolejte nebo napište mail a ve velké většině případů máte naše vyjádření do dvaceti čtyř hodin doma. A pokud jste prošli a je schváleno, můžete mít peníze do stejné doby na účtu, stihnete-li podepsat všechny smlouvy.  

Podpis smlouvy

Ano, je to skuteční bleskovka. Vyzkoušejte a uvidíte. Nic vás to stát nebude. 

Ekonomika

Falešný zaměstnanec

Nevím, jak je to v manažerských pozicích, protože manažerem jsem nikdy nebyl, ale jako dělník nováček jsem v celé řadě firem zažil nepříliš pěkné přivítání. Dle zákona je zaměstnavatel povinen nového zaměstnance seznámit s podstatou práce kterou má vykonávat a poskytnout mu dostatečné zaškolení, na tuto povinnost ovšem firmy, obzvláště některé firmy, a může jít i o známé značky, velmi rády zapomínají. V praxi se nový zaměstnanec často musí zaučovat pracně metodou pokusu a omylu sám, případně téměř prosit nové kolegy, aby mu něco ukázali, nebo vysvětlili. Pracovní pohovory.jpgZaměstnavatel se často zmůže jen na to vyslat někoho se štosem formulářů a školení, které musí zaměstnanec podepsat, přičemž obvykle ani nemá čas si je přečíst. Buďme ale spravedliví, je pravdou, že byrokratické nároky, které stát na firmy klade jsou někdy opravdu neúnosné, takže sám stát je nepřímo příčinou porušování předpisů, které sám generuje. Obvykle tento stav odnášeli jen noví zaměstnanci, dnes se situace přece jen trochu spravedlivěji vyrovnala, firmy, které se zaměstnanci zacházely nejhůře o ně začaly ve velkém přicházet, znám firmy, které kvůli tomu nakonec musely omezovat provoz a zrušit jednu ze směn.
Jedním ze způsobů, jak se k tomu někteří postavili je tzv. falešný zaměstnanec. Všichni asi víme, jak funguje falešný zákazník v Tescu, nebo Lidlu, je to vlastně kontrolor, který v reálném provozu posuzuje práci prodejny jako celku, ale hlavně obsluhujícího personálu a prodavaček. Elektrikář v práci.jpgFalešný zaměstnanec je něco podobného. Je to člověk, kterého si zaplatí dejme tomu, generální ředitel, aby se nechal zaměstnat jako dělník v jeho firmě, pracoval tam několik dní a poté podal zprávu o tom, jakým způsobem s ním jednali nadřízení, jestli byl na svou pozici řádně zaškolen, jaká je ve firmě atmosféra, jestli zaměstnanec který ho měl zaučit měl na něj čas atd. Jedna drobnost mnoho napoví stav toalet šaten a sprch, v případě že jsou čisté a funkční svědčí to o tom, že funguje i firma jako celek, jestli jsou v šatnách rozbité skříňky záchody jsou počmárané od podlahy až ke stropu, je to jasný signál, že se firma k zaměstnancům nechová dobře.

Ekonomika

Bydlení ve svém

Bydlet ve vlastním domě, má určitě mnoho výhod a něco do sebe. Pocit soukromí, jistota, že hned ráno přede dveřmi nenarazíme na špatně naladěného souseda, možnost otevřít dveře a okamžitě vykročit do zahrady, to jsou priority, pro které se rozhodneme pořízením domu. Ale bohužel to má většinou malý háček. Sehnat potřebné finance na realizaci nemovitosti, je pro běžného smrtelníka v dnešní době výkon takřka nadlidský. Co si počít? Vzdát se svého snu jednou provždy? Nebo se neúměrně zadlužit až do stáří, klepajíc se každý den obavou o své zdraví, o svou práci a podobně? Samozřejmě na tuto otázku si musí každý odpovědět sám, ale zkuste si někdy nechat poradit! Přemýšleli jste například o jiném způsobu bydlení? Zkuste mobilní domy prodej a uvidíte, že život ve vlastním, může mít mnoho tváří.
dům jinak
Mobilní domy jsou jasnou ukázkou, že bydlet se dá pohodlně a přitom levně. A to se vůbec nebavíme pouze a jen o pořizovací ceně. Bavíme se i spotřebách vody a energií, což dnes není zanedbatelná položka. Nabízíme vám kvalitní stavby, jak nové, tak použité, ovšem v luxusním stavu. Každý má možnost vybrat si dle aktuálních potřeb a svého gusta. Máte představu, že mobilheim nedopřeje uživateli dostatek místa a pohodlí? Že se jedná pouze o sezónní záležitost? Velký omyl, každý kdo jej má a využívá, by vám rezolutně vyvrátil nesmyslné domněnky.
investice do bydlení
Můžete si u nás vybrat domek, který je štědrý k vašim potřebám a přáním, dokonale pokryje nároky i vícečetné rodiny a samozřejmě je celoročně obyvatelný. Další nespornou výhodou je, že není nutná pokládka na základovou desku, jako u klasických staveb. V praxi to znamená, že postačuje pouze pozemek, kde se mobilheim volně uloží, napojí na inženýrské sítě a můžete začít okamžitě běhen pár hodin fungovat a bydlet. No není to nádhera? Ještě včera jste se mačkali někde a dnes máte nádherné a levné bydlení za hubičku!