Dům a byt

Nejjednodušší pokojové rostliny na pěstování

Rostliny jsou pro nás zdrojem kyslíku a tedy díky nim žijeme, protože hlavní věc, bez které bychom nemohli žít je dýchání, díky kterému dochází k výměně plynů a získání energie. Proto je na naší planetě život, jelikož zde máme vodu, díky které rostliny dokážou žít, protože obsahuje potřebné látky pro růst. Rostliny nám dávají život, bohužel někteří lidé se podle toho ale tak nechovají, stále víc a víc se kácí stromy, mnohokrát a stále častěji celé lesy stromů pro dřevo, protože my jako lidé dřevo využíváme na mnoho věcí, ať už jako stavební materiál, nábytek, papíry, různé náčiní a dekorace. Jenže dřevo se někde brát musí a bere se právě z těchto nádherných lesů. 

orchidej

Mnoho lidí se chce však přírodě přiblížit víc, proto si ji nese přímo k sobě domů v podobě pokojových rostlin. Rostliny nám pomohou v dýchání a čistí nám vzduch, pokud se o ně však dobře staráme. Někdy dojde k vytvoření plísně, na kterou může mít někdo alergii. Pokojové rostliny si hodně lidí pořizuje právě i pro estetické účely, protože jsou krásnými dekoracemi. No a které rostliny je vhodné si vybrat a péče o ně je nenáročná? 

Orchidej

Stoprocentně se orchidej řadí na první místo co se týče péče o ni. Je nenáročná, jen je potřeba znát pár pravidel, jak se o ní starat. Jednou týdně se zalévá a to je celá věda. Někteří se o ni starají stylem že ji celou ponoří do vody a pak je týden až dva klid.

fíkus

Fíkus 

Velmi hezká rostlina, jediná věda slouží ve výběru místa. Fíkus miluje slunce, proto jeho místo bude nejstrategičtější u okna. Má rád jemné stříkání vodou a držení vlhkého substrátu. Odmění se vám nádherným vzhledem a vychytáváním nečistot a prachu.

Fialka

Nenáročná rostlina, ovšem rozdílem je tentokrát stinné místo. Má nádhernou barvu a je třeba ji zalévat až bude sušší, tudíž neudržovat substrát stále vlhký. Ovšem pokud ji přelijete, vydrží to, tudíž je opravdu nenáročná. 

Dům a byt

Nebojte se bytového designéra

Pokud chcete, aby Váš dům nebo byt měl designové prvky a ladil, nebojte se oslovit bytového designera. Dokáže Vám z domu i bytu vykouzlit příjemnou oázu.

Možná jste už někdy slyšeli o pozici bytového designera. Pokud si, ale myslíte, že se nehodí pro Váš dům nebo byt jste ve velkém omylu. Tito kouzelníci v bytovém designu dokáží proměnit jakýkoliv bytový prostor. Tedy i ten Váš. Designer vám z Vašeho místa bydlení vytváří nádherné místo plné ladnosti, stylovosti, ale také praktičnosti. Navrhnou Vám nejen skvělý design, ale také mnoho úložných prostor, místa pro volnou chvíli a vše sladí tak, aby na Vás dýchala harmonie.

návrh

Služby bytového designéra je investice, která se určitě vyplatí. Možná máte předsudky, že se jedná o službu, za kterou se platí opravdu mnoho a je to tedy věc, kterou nepotřebujete a raději peníze vynaložíte za něco jiného. Je pravda, že služby designéra nejsou zdarma, ale vynaložená investice se Vám vrátí za pár let, protože design, který Vám vytvoří přímo Vám na míru bude sloužit několik let. Ať už po stránce stylové tak také funkční. 

Kde sehnat bytového designera?

Určitě nejlepší je zeptat se v okolí svých známých, zda někoho takového neznají. Pokud neuspějete není nic lehčího než zadat na internetu do vyhledávače bytový designer a město kde bydlíte a určitě Vám naskočí mnoho kontaktů. Poté se stačí jen podívat na reference, jejich nabídku a oslovit je. 

design

Nebojte se ptát na reference

Než si z nějakým designerem plácnete určitě dotyčného designéra požádejte o reference nebo alespoň fotky svých prací. Určitě Vám to udělá, alespoň malý obrázek o tom, jak daný designer pracuje. Nebojte se taky říct bytovému designerovi Vaše požadavky, přání, ale také to, co byste v bytě nebo domě mít nechtěli. Velmi mu to ulehčí práci a vy budete spokojení se vším s čím vás designér překvapí, hlavně to bude podle vašich představ.

Dům a byt

Zbavte se zápachu lednice, nadobro!

Základem je prevence. To platí i u péče o naši ledničku. Nečekat až problém vznikne, ale prostě se mu snažit všemožně vyhnout. Tak vzhůru do toho a půl je hotovo!
lednice plná potravin v supermarketu
Správné uchovávání potravin
Velmi pravidelně bychom měli kontrolovat, jaké a hlavně v jakém stavu se nacházejí naše potraviny. Je tím hlavně myšleno včas odstraňovat zkažené potraviny, ale také skladování těch použitelných. Nejlepší je vše otevřené zavírat do dóziček, pomocníkem může být i sáček. Nejenže to pomáhá k delšímu uchování dané potraviny, ale také nevypouští své aroma do celé lednice. Kdo by také chtěl jíst například jogurt s vůní salámu? Moc dobrá kombinace to opravdu není. Dále bychom neměli mít lednici přeplněnou, tak abychom v ní měli přehled a také kvůli tomu, aby jednotlivé produkty byly správně chlazené. Pokud tomu tak není, dochází samozřejmě ke kažení potravin.
ruka a otevřena lednice
Pravidelný úklid
Minimálně jednou měsíčně byste měli všechny potraviny vytáhnout ven. Poté důkladně vymýt všechny poličky a boxy, které lednice obsahuje, Ideálně otřít hadříkem i omyvatelné potraviny nebo spíše jejich nádoby. Pokud tuto činnost budete opakovat, je velká šance, že k zápachu ani nedojde.
 
Bohužel, ať jsme důslední jakkoliv může se stát, že se s nepříjemným závanem přece jen setkáme. Nebo jsme důslední nebyly a marně hledáme rady, tady jsou!
Lednici nejlépe umývejte směsí vody a octa. Ocet se postará i o zápach. Pokud ani to nepomáhá, existuje pár rad, které mohou pomoci i vám.
Samozřejmě můžete zakoupit pohlcovače zápachu od různých firem. Často jsou však jejich ceny velmi vysoké. Můžete vyzkoušet pár osvědčených produktů, přímo z vaší kuchyně, které se zápachem zatočí. Často se doporučuje několik plátků citrónu nebo jablka položit do lednice, někdy zase trocha skořice v misce nebo mletá káva. Všechny tyto produkty slouží stejně, pohlcují zápach a vás a vaši lednici dělají šťastnými!