Nejjednodušší pokojové rostliny na pěstování

Rostliny jsou pro nás zdrojem kyslíku a tedy díky nim žijeme, protože hlavní věc, bez které bychom nemohli žít je dýchání, díky kterému dochází k výměně plynů a získání energie. Proto je na naší planetě život, jelikož zde máme vodu, díky které rostliny dokážou žít, protože obsahuje potřebné látky pro růst. Rostliny nám dávají život, bohužel někteří lidé se podle toho ale tak nechovají, stále víc a víc se kácí stromy, mnohokrát a stále častěji celé lesy stromů pro dřevo, protože my jako lidé dřevo využíváme na mnoho věcí, ať už jako stavební materiál, nábytek, papíry, různé náčiní a dekorace. Jenže dřevo se někde brát musí a bere se právě z těchto nádherných lesů. 

orchidej

Mnoho lidí se chce však přírodě přiblížit víc, proto si ji nese přímo k sobě domů v podobě pokojových rostlin. Rostliny nám pomohou v dýchání a čistí nám vzduch, pokud se o ně však dobře staráme. Někdy dojde k vytvoření plísně, na kterou může mít někdo alergii. Pokojové rostliny si hodně lidí pořizuje právě i pro estetické účely, protože jsou krásnými dekoracemi. No a které rostliny je vhodné si vybrat a péče o ně je nenáročná? 

Orchidej

Stoprocentně se orchidej řadí na první místo co se týče péče o ni. Je nenáročná, jen je potřeba znát pár pravidel, jak se o ní starat. Jednou týdně se zalévá a to je celá věda. Někteří se o ni starají stylem že ji celou ponoří do vody a pak je týden až dva klid.

fíkus

Fíkus 

Velmi hezká rostlina, jediná věda slouží ve výběru místa. Fíkus miluje slunce, proto jeho místo bude nejstrategičtější u okna. Má rád jemné stříkání vodou a držení vlhkého substrátu. Odmění se vám nádherným vzhledem a vychytáváním nečistot a prachu.

Fialka

Nenáročná rostlina, ovšem rozdílem je tentokrát stinné místo. Má nádhernou barvu a je třeba ji zalévat až bude sušší, tudíž neudržovat substrát stále vlhký. Ovšem pokud ji přelijete, vydrží to, tudíž je opravdu nenáročná.