Muži

Ladakh známý i neznámý

Obyvatelé Ladakhu tvoří z větší části budhisté, ale také zde najdeme některé šiíty. Lidé zde jsou příbuznými Tibeťanům, neboť do této oblasti se uchýlilo do bezpečí a emigrovalo mnoho obyvatel Tibetu, kterých se zde také nachází nemalé množství. Ladakh se též nazývá Malým Tibetem, neboť Tibeťané, kteří emigrovali, zde zachovávají svoji tradiční tibetskou kulturu, a je to jenom dobře, protože v jejich vlastní zemi, Tibetu, již tradiční kultura není tak výrazná.

učedníci

A jde se na trek…

Pokud zatoužíte poznat tuto těžko přístupnou, krásnou zemi pod hřebeny Himálaje a Karakoramu, která je velmi hornatá a plná lámaistických klášterů, i s její neopakovatelnou atmosférou, zveme vás na trek s nevšedními zážitky. Co můžete na trekingu po Ladakhu získat:

údolí

· Poznáte tradice tibetského buddhismu.
· Spatříte unikátní místní přírodu.
· Seznámíte se se zdejší kulturou i architekturou.

Nejprve se prohlídkou Ladakhckých památek aklimatizujete na místní vysokou nadmořskou výšku. Po té se můžete vydat na jednu z nejkrásnějších tras trekingu, které tu jsou. Vypravíte se:

· Do velmi oblíbeného a věhlasného údolí Markha.
· Jako nomádi, kteří zde žijí, přejdete dvě vysokohorská sedla.
· Překonáte nedaleké pětitisícové vrcholy, ze kterých jsou úchvatné výhledy.
· Navštívíte náhorní planinu Changthang, kde se nacházejí překrásná rozlehlá jezera Tso Moriri a Tso Kar. V této oblasti, odkud jsou nádherné výhledy na okolní šestitisícové vrcholy, se vyskytuje také až okolo tři sta druhů ptáků.

indie

Návštěva kláštera Alchi

V Ladakhu se nachází množství budhistických klášterů. Mezi jedny z nejkrásnějších patří beze sporu klášter Alči, který byl založen začátkem dvanáctého století. Dnes je již klášter opuštěný, ale kdysi byl náboženským centrem pro rozsáhlou oblast více jak čtyři sta let. Průčelí tohoto kláštera rozhodně stojí za vzhlédnutí, neboť jej ze dřeva vyrobili umělci z Kašmíru. Za návštěvu jistě stojí i překrásná vnitřní výzdoba.

Muži

Muži a jejich lásky

Nedávno, když jsem seděla u kadeřníka v křesle a vedli jsme rozhovor, padlo i jedno téma na muže. Je příjemné si promluvit s mužem o mužích. Člověk si vyčistí hlavu a zjistí, že v tom nejste sama. Kadeřník mi řekl, že muži jsou jako malé děti, zamrznou zhruba ve čtyřech letech. Fyzicky a psychicky jsou z nich zralí muži, ale duší zůstali dětmi. Může jim závidět. Koho nebo co tedy nejvíce milují a obdivují?

  • Maminka, je číslo jedna. Asi to nechceme slyšet, ale muži k ní tíhnou. Nedivme se jim, starala se o ně, někdy se starají i do teď. Důležité ale je, aby se včas odpoutali a žili své životy, žádná z nás nechce maminky mazánka. 
  • Partnerku si hledají podobnou své matce. Platí to jak u vzhledu i u povahy. Nedivme se, protože ženy zase hledají svého otce.
  • Auto je středobod. Myjí ho, leští, voskují. Nechápou, že my ženy to máme pouze za dopravní prostředek. Neustále poslouchám o tom, jak mám řadit a synchronizovat práci rukou a nohou, tak aby motor netrpěl. Někdy máme pocit, že se více mazlí s autem než s námi.
  • Motorka. Kdo má doma motorkáře, chápe. Speciálně vyhrazená skříň na oblečení a vybavení. Když se promazává oblečení tulením tukem, tak se úplně s tím mazlí. Neexistují vtípky, to by se mohl urazit na smrt a ty jejich nesmyslné srazy na benzinkách o tom už ani nemluvím. Pravidelně si vyhrazují čas na vyjížďky. Když máte štěstí, bere vás s sebou.
  • Modelář je tichý blázen. Jde sice o pěkný koníček, který ovšem leze do peněz. Překvapilo mě, že mají své spolky a pořádají akce, kde modely prezentují a jsou schopni tím strávit celý víkend. Dospělý muž s autíčkem na ovládání je k popukání. Běžné je, že internet je plný videí, na které jsou schopni koukat celé hodiny a nepromluvit s vámi jediné slovo. Největší urážka pro ně je, když jim vyhrožujete, že tyto krámy půjdou z domu.
  • Sport je sice zdravý, ale nic se nemá přehánět. Pokud je to velký nadšenec, v lepším případě strhá kůži pouze ze sebe. Nejhorší je, když hodlá dělat sportovce i z vás a nakládá vám stejně jako sobě. Nejhorší jsou rady, jak to máte dělat a co děláte špatně. Často tyto výlety končí hádkami, někdy se ukončují i vztahy.

Muži

Staňte se lepším partnerem

Ženy mají odjakživa tendenci vše zbytečně dramatizovat, ale pravdou je, že když jim dáte potřebnou pozornost a vědomí toho, že v ně věříte, tak dokáží obrovské věci, které jsou pro muže někdy naprosto nemyslitelné. Mají v sobě totiž jakýsi motůrek, který je žene kupředu. Pokud je tedy Vaše žena poslední dobou vynervovaná a vše jen kritizuje, může být na vině právě ten fakt, že ji zanedbáváte.
střetnutí s miláčkem
Překvapte ji! Taková květina, kterou ji překvapíte po náročném dni v práci udělá hrozně moc. A přitom je to jen kytka, za kterou dáte pár kaček v květinářství cestou z práce. Buďte kreativní a zkuste naplánovat zajímavý výlet na víkend. Velmi ji potěší, že jednou nemusí dělat vše ona a uvidí, že máte zájem o to, aby byla šťastná a že Vám záleží na společném vztahu.
Kupte ji malý dárek. Ženy jsou rády rozmazlovány a je tomu tak od pradávna. Malé překvapení za zvládnutí těžkého dne v práci vykouzlí Vaší partnerce úsměv na tváři a profitovat pak budete ve výsledku i Vy.
fialová kytička
Pomozte jí s domácností. Pokud je Vaše přítelkyně poslední dobou velmi unavená a Vy vidíte, že není ve své kůži. Buďte jí oporou a vypomozte s domácími pracemi. I obyčejné umytí nádobí, či vynesené odpadkového koše jí dá pocit, že není na vše sama a naopak ji to namotivuje, aby toho zvládla mnohem víc. Takhle totiž ženy fungují. Vše co do nich vynaložíte přinese obrovský užitek, který předčí to, co jste Vy vynaložili pro to, aby byla šťastná. Dámy mají totiž obrovský talent na to, vytvořit domácí pohodu a pečovat o své blízké. Mají to prostě v genech a dědí se to z generace na generaci. Když své přítelkyni či manželce dáte najevo, že si jí vážíte a že ji obdivujete za to, kolik toho zvládne oběhat a do toho ještě mít uklizený příbytek, oplatí Vám svou vděčnost, že se Vám ani nezdá jak.
Buďte tedy pozorní a vnímavý, ženy vysílají signály, kterým muži jen zřídka rozumí, ale chtějí jedno – cítit, že je milujete a že jsou pro Vás vším.