Znáte triky, díky kterým během chvilky omládnete?

Věk je jen číslo, které nikdo nemusí uhodnout, pokud se budete alespoň trošku snažit. Na mladistvém vzhledu je potřeba pracovat dlouhodobě, a to za pomoci správné životosprávy, péče, a kosmetiky. Jak ale omládnout rychle, pokud vám život dává zabrat, a kreslí vrásky s každou další starostí?

hodiny v hlavě

Co může za to, že vypadáte starší?

Kromě již zmíněné životosprávy, je to i celkové vzezření, co vás na pohled činí starší. Zanedbaný účes, špatně zvolené oblečení, nebo nevhodné líčení mohou způsobit, že budete vypadat starší, než doopravdy jste. A zatímco na životosprávě musíte pracovat dlouhodobě, tyto věci lze změnit během chvilky. Jak na to?

Účes

Prvním krokem k mladistvějšímu vzhledu, který budete muset dozajista udělat, bude změna účesu. Ačkoliv si třeba dlouho pěstujete dlouhé vlasy, pokud na péči o ně nemáte čas, jsou jedním z důvodů, proč vypadáte staře. Dále to pak může být nevhodně zvolený účes, či zanedbaná péče o vlasy. V takových případech je ideální zvolit něco nenáročného, jemného, ale přesto mladistvého. Skvělou volbou bývají vlasy střižené takzvaně na podkovu, které se krásně a lehce udržují, a vypadají svěže. K užšímu obličeji se pak hodí vlasy zvlněné, či kudrnaté. Nezapomeňte, že ačkoliv je klasický chlapecký účes praktický, sluší jen málokteré ženě, a ze zbytku vážně činí takzvané chlapce, nebo-li mužatky. Vlasy si můžete ráno rychle vyfoukat, a pokud nezapomenete na použití kondicionéru po každém umytí, brzy uvidíte zázraky. Co se pak barvy týče, můžete stárnout s grácií, a nechat si vlasy zešedivět, což vůbec nevypadá špatně. Pokud se však rozhodnete pro barvení, musíte tento proces pravidelně dodržovat, protože odrosty nesluší nikomu.

starší dáma

Oblečení

Stejně tak se nevyplácí zanedbat volbu oblečení. Zkrátka musíte jít s módou. Ačkoliv vám plátěné kalhoty sloužili dobrých dvacet let, je na čase se s nimi rozloučit. Nemusíte procházet obchody s módou pro mladistvé, ani se oblékat jako na rockový koncert. Klidně se oblékněte uměřeně svému věku, ale stylově. Pár vrásek a troška celulitidy ještě nejsou důvody k volbě starých a vytahaných hadrů. Zasloužíte si něco víc. 

Líčení

Některé ženy se s přibývajícím věkem vyvarují líčení s tím, že to přenechají mladým. Jiné se zase marně snaží zakrýt vrásky tlustou vrstvou make-upu, a omladit se nevhodnými modrými, či zelenými očními stíny. Tak takhle teda ne. Líčení si zasloužíte v každém věku, protože vaše krása nepohasla. To jen vy ji odmítáte vidět. Nehoňte se však za mládím příliš urputně. Nějaká ta vráska přeci nevadí. S jemným make-upem, řasenkou, a vkusně zvolenou rtěnkou to budete zase vy, a ačkoliv tomu možná nevěříte, právě vrácené sebevědomí vám může ubrat hezkých pár let.