Vhodný pohyb nejen pro vaše ratolesti

Pokud nechcete, aby vaše ratolesti byly v budoucnu obézní, měli byste je vést ke sportování. A sportování může mít celou řadu forem. Jednou z nich je i skákání.

Vhodný pohyb nejen pro vaše ratolesti

Republika tloustne, to je prostě realita, před kterou není vhodné zavírat oči, spíše naopak. Problémy s váhou totiž nemají jen dospělí, ale také mladé ročníky, a to je hrozné zjištění. Ne nadarmo se říká, že co se v mládí naučíš, tak ve stáří jako když najdeš. V případě, že mládež bude dál kynout takovým tempem jako doteď, bude v blízké budoucnosti v naší kotlině půlka dospělých obézních, což nejenže zhorší výrazným způsobem jejich zdraví, ale zároveň díky tomu i vyluxuje jejich peněženky. Zdraví totiž něco stojí, když ho nemáte.

Děvče na trampolíně

Jakožto rodiče ale tomu můžete stále ještě zabránit, a sice správnou stravou a samozřejmě také správným pohybem. Co se stravy týče, neměli byste své ratolesti učit jíst tučné, a hlavně sladké výrobky, ale raději je naučit konzumovat větší množství zeleniny, případně ovoce. S pohybem to bude těžší, jelikož lákadel, které mládež udržují doma, je dnes mnohem více, než tomu bylo v minulosti. V případě, že jsou vaši potomci ještě pořád poměrně mladí, můžete je nalákat třeba na skákání na dětské trampolíně.

Trampolína s dětmi

Ano, i skákání je pohyb, kterým se dá zhubnout a zároveň navýšit fyzická kondice. V mnoha ohledech je to dokonce lepší, než klasičtější sporty jako je běhání nebo jízda na kole. A není to ani dražší. Za kvalitní tenisky dnes dáte prakticky stejné peníze jako za trampolínu. O kole ani nemluvě. To je mnohonásobně dražší. Navíc skákání je velice návykové a zábavné, takže je jen tak neomrzí, což se o pobíhání po parku nebo dvoře říci nedá. Chcete-li své mladé udržet při nějakém sportu, toto je jedna z cest.

Nosnost není vše

Když budete trampolínu vybírat, nezaměřujte se pouze na značku, případně nosnost. Samozřejmě, že hlavně druhý údaj je velice důležitý, ale hodně také záleží na tom, kolik má konstrukce ochranných prvků a hlavně jakých. Pro vás by měly být nejdůležitější hlavně ochranná obvodová síť a krytí na pružiny. S nimi by mělo být skákání maximálně bezpečné. Bez nich to raději příliš neriskujte.

Posted in Hry