Počítačové hry, které změnily svět

Počítačové hry jsou dnes naprosto dokonalé, propracované a do děje dokážou vtrhnout během chvilky i dospělé inteligentní jedince. Děti u nich tráví skoro veškerý svůj volný čas a i mezi dospělými se najde velký zástup obdivovatelů a hráčů, kteří jen co přijdou z práce domů, zasednou před monitor a nic je nedokáže jen tak odtrhnout. Na začátku byli hry, ale mnohem méně dokonalé a přesto si dokázali během chvíle na svou stranu dostat nejednoho nadšence. Pamatujete si je ještě?
game boy

Tetris

Kdo by neznal princip této logické hry, do které se zbláznil doslova celý svět. V podstatě naprosto jednoduchý princip hry, kdy se snaží hráč dostat padající kostky do řad a několik řad, kdy se jim přičítají body. Hra se postupně zrychluje a úkol se tak stává stéle těžším. Hra končí ve chvíli, kdy vám kostky už přerostou přes hlavu a dostanou ne nad okraj obrazovky. Tetris se stal naprostým hitem, dostal se do všech možných herních platforem – počítačů, mobilních telefonů, do herních konzolí. Největší slávu a úspěch mu však přinesl Gameboy od Nintenda. Tetris si alespoň jednou v životě zahrál snad opravdu úplně každý. Tahle hra tak odstartovala pravou herní horečku.

Super Mario

Tenhle hrdina s asi nejslavnější plošinovky se stal také velmi rychle naprostou hvězdou mezi hrami. Super Mario se stal doslova celebritou světového formátu a to opět díky Nintendu. Dokonce jde o nejvýdělečnější značku ve světě her, protože Mario se z her dostal až do animovaného seriálu a dostal i svůj vlastní komiks. Nemluvě o spoustě licencovaného zboží, které se s jeho podobiznou prodalo po celém světě.
mario postava

Fallout

Jedu zásadní revoluci rozpoutala i tahle hra z kategorie RPG. Hra si vás dostane, jste v ní svým pánem a můžete si tak dělat co chcete. Hře nechybí humor, příběh, originalita, dialogy i fantazie a tak není divu, že se z ní stala doslova mánie. Každý chtěl Fallout mít a hrát. A kdo ho ještě neměl a nikdy nehrál, jako by v herním světě ani nebyl. Ve světě Fallout můžete bojovat, střílet, zabíjet anebo se přidat k církvi. Můžete prostě to, co chcete a kdy chcete.

Posted in Nezařazené