Dětský pokojíček

Dětský pokojíček

Každý rodič si přeje zařídit svým dětem ten nejkrásnější pokojíček pod sluncem. V takovém pokoji se určitě zažije spousta zábavy. Nesmí chybět hrací koutek, pořád prolézačka, tajná skrýš nebo pohodlná postel. Pro větší děti je potřeba zařídit také pracovní místo s psacím stolem a prostorem pro knížky, učebnice, psací potřeby a také počítač. Jenže pokoje nebývají nafukovací, takže jak zařídit, aby se do dětského pokojíku vešlo opravdu všechno? Stačí několik chytrých tipů a prověřených rad, a jistě se podaří najít řešení pro každou, i tu sebemenší místnost.


detsky_pokoj (1)


Hlavně praktické věci

Pokud budou v pokoji dvě či více dětí, je třeba velice dobře zvážit, jak pokoj zařídit prakticky, ale přitom útulně a pohodlně. Rozhodně se bude hodit rozkládací nábytek, který ušetří nějaký ten prostor. Pro ukládání oblečení, hraček, ale i věcí do školy se budou hodit skříně a police. Můžeme zvolit i velice populární ukládací boxy, které poskytnou dostatek místa, a přitom můžeme mít věci stále po ruce.


Místo pro zábavu a odpočinek

Když se úspěšně podařilo rozmístit základní věci, je čas vytvořit také zónu pro odpočinek a zábavu. Sem můžeme umístit různé dřevěné prolézačky, sítě, houpačky nebo zvířátkové sedací pytle a vaky beanbag.cz Takové vybavení dětského pokojíku poskytne možnost relaxace a stane se také velmi pěkným a designovým vybavením domácnosti. Jistě je ocení nejen děti, ale také mnozí dospělí.

detsky_pokoj (2)

Pokoj je možné ještě zkrášlit barevnými stěnami či různými dekoracemi. Fantazii se meze nekladou, takže rozhodně nemusí zůstat jen u plakátů. Velice pěkně se dá pracovat se samolepkami na zeď. Zručnější rodiče mohou vyzkoušet malování na zeď buď podle šablony, nebo jednoduše od ruky. Děti jistě ocení, pokud se do výzdoby stěn budou moci zapojit také. Třeba by se také našel kousek zdi, kde by si mohly děti obtisknout své ruce nebo nakreslit či napsat něco podle svého přání.

Posted in Hry