Kontejner ke stažení

Stejně jako když si kupujte třeba mikinu, také vás nemusí zajímat, jak je ušitá. Vy ji budete jen nosit, tak co je vám po tom. Máte pravdu. Ale na internetu se vám může zalíbit nějaký hudební video klip, nebo celý film, a budete jej chtít ukázat kamarádům, nebo známým či rodině. Ale jak na to? Stahovat nějaký softwarový program? Nebo raději postupovat jinak?

koncert

Youtube mp4 converter download je tou správnou cestou, kterou můžete ihned vyzkoušet, ale my si zatím prozradíme několik podrobností.

Každý, kdo tvrdí, že má něco ve formátu mp4, tak se mýlí. Tato zkratka neznamená formát, ale je to zkratka kontejneru. Celá vypadá takto. MPEG-4 Part 14 a MPEG-4 AVC (Advanced Video Coding). Bum, to je co?

Stejně jako například AVI, se kterým se také ještě můžete setkat, ale už je na ústupu, nám tento kontejner poskytuje obraz a zvuk. Pozor, AVI také není formát, ale kontejner. Protože i zde se setkáme se zvukem a obrazem dohromady. Rozdíl mezi oběma je ten největší v tom, že mp4 umí i streamovat, proto se s ním setkáte skoro na všech webech, kde je potřeba mít video. Třeba jako hudební klip, návod, nebo film. A v kontejneru mp4 mohou být ještě další věci, jak již zmíněno. Například fotky, titulky a tak dále. Dokonce i trojrozměrné obrazy.

noty

Tento kontejner je používán na kanále Youtube, ale i ostatních.

Ale nyní se již podívejme jak na jejich stahování. Pokud jste již klikli na odkaz nahoře, tak jste asi viděli spoustu barevných obdélníčků a možná si přečetli velmi stručný návod na tři kliknutí. Na obdélníčcích jsou názvy původních umístění videí. Prostě kliknete na ten, ze kterého míníte stahovat. Například právě Youtube, nebo Pinterest, Facebook, Vimeo, Twitch, Odnoklassniki a tak dále a tak dále. Je jich tam velká spousta. Pak vložíte adresu a stahujete. To je vše, nic jiného netřeba, žádné znalosti ani nic jiného. Zkuste a uvidíte.