Karibik – tropický ráj

Karibské moře je vodní plocha, která omývá východní břehy středoamerických států, jižní břehy souostroví Velké Antily a západní části Malých Antil. Jedná se o moře, které se tak nalézá v tropickém pásu. Podnebí v oblasti je velmi teplé, vlhké. Po většinu roku je zde krásně, což prospívá cestovnímu ruchu. Nicméně se při své případné návštěvě vyhněte období konce srpna a září, kdy jsou především severní ostrovy sužovány hurikány.
Protože turismus se tady stále rychle rozvíjí, roste i nabídka zájezdů do rozličných lokalit. Pro nezkušené cestovatele by tak mohl být poměrně oříšek vybrat tu správnou destinaci pro vysněnou dovolenou. Především dva státy zde hrají na poli turismu prim.
novomanželé v santo domingo

Kuba

Začněme hned velmi silným kalibrem. Kuba je známá především jako jedna z posledních bašt komunismu ve světě. Jenže už dávno není izolovaná. Rychle si místní vůdci uvědomili, že turisté jim mohou přinést značné zisky. Tak je podporována stavba resortů nejvyšší kvality. Krom krásných moderních hotelů ale nabízí luxusní pláže, výlety do přírody na pole s tabákem a cukrovou třtinou, městskou turistiku v Havaně – hlavním a architektonicky nejkrásnějším městě ostrova. Skvělý zážitek podpoří i stále pozitivní místní, kteří přestože žijí v bídě, jsou stále veselí a turisty většinou přijímají s otevřeným srdcem. Ochutnejte pravý Karibik ve formě čerstvého ovoce, koktejlů, rytmů hudby, skvělého rumu a doutníků!
pláž s palmami

Dominikánská republika

Ta leží na ostrově Hispaňola, který sdílí s Haiti. Místní ekonomika je na turismu z velké části závislá, jelikož jinak jde o zemědělský stát. Jako většina států v oblasti se pyšní především nekonečnými bílými plážemi s palmami a plážovými bary. Ve vnitrozemí na vás čeká zážitek v podobě poznávání deštného pralesa, který zde pokrývá zhruba 70% ostrova. Jedná se o ideální místo pro ty, kteří milují válení na pláži!